Ustawienie wysokości lamp

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
TylkoDiesel
Posty: 102
Rejestracja: 22 lut 2015, o 17:53
Lokalizacja: Kalisz

Ustawienie wysokości lamp

Post autor: TylkoDiesel »

Witam kupiłem lampy zamienniki z soczewka. Wysokości ich swriecenie jest srerowana podcisnieniowo ja fabeycznie miałem Elektryke? Można to jakoś pogodzić?
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Te soczewkowe z tego co pamiętam mają swoją regulację. Podjedź pod scianę i sobie ustaw. Regulacji fabrycznej do nich nie podłączysz bo nie mają żadnych otworów na silniki ani otworów do wężyków podciśnienia.
:hyhy:
Obrazek
Awatar użytkownika
TylkoDiesel
Posty: 102
Rejestracja: 22 lut 2015, o 17:53
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: TylkoDiesel »

Właśnie mam gruszki do podcisnien a pod maską mam kostki elek.
Mercedes E320 R6 M104 95'
Audi A4 1.9 TDI 99'
Mercedes S320 V6 M112 00'

Diagnostyka Komputerowa - Autocom - Kalisz - Wielkopolska - 531277379
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

No to zostaniesz bez regulacji.
harley
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2012, o 18:48
Lokalizacja: Zelów,Wrocław

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: harley »

Witam mam ten sam problem ......da się to jakoś recznie ustawić czy już nic się nie da zrobić? Z góry dzięki za odp.
romek61
Doradca VIP
Posty: 1131
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:18
Lokalizacja: tychy

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: romek61 »

Trzeba było kupić lampy DEPO z właściwym sterowaniem
S210 E300 TD automat 1998 r
WDB2102251A584732
_______________________________________
harley
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2012, o 18:48
Lokalizacja: Zelów,Wrocław

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: harley »

No własnie kupiłem DEPO tylko..... nie nowe....wszystkie kostki weszły normalnie
Awatar użytkownika
rataj_111
Posty: 490
Rejestracja: 6 cze 2015, o 12:31
Lokalizacja: KOŁO

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: rataj_111 »

ale są zamienniki na xenony i wtedy mają regulacje elektryczną, i są zamienniki na halogeny wtedy mają regulacje na podciśnienie
harley
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2012, o 18:48
Lokalizacja: Zelów,Wrocław

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: harley »

przeprawszam ze tak wierce ale ja naprawdę jestem laik jeśli chodzi o mechanike i nic mi to nie mówi można troszkę prościej
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: rr6 »

harley pisze:przeprawszam ze tak wierce ale ja naprawdę jestem laik jeśli chodzi o mechanike i nic mi to nie mówi można troszkę prościej
chodzi Ci o to co napisał rataj?

Ok, to łopatologicznie.

Są dwa warianty świateł:
1. halogenowe - wtedy regulacja poziomu odbywa się ręcznie z kabiny (pokrętło 0,1,2..3) i sterowanie odbywa się podciśnieniem.
2. xenonowe - wtedy regulacja poziomu jest automatyczna, na podstawie danych z czujników przy zawieszeniu (brak pokrętła regulacji) i odbywa się elektrycznie.

Nr 1 ma "siłownik" pneumatyczny, a nr 2 elektryczny.
Ty miałeś zapewne xenony i stąd masz autopoziomowanie i musisz mieć lampy wyposażone w elektryczne sterowanie. Jednym słowem, te które kupiłeś nie są do Twojego modelu, a do takiego z światłami halogenowymi. Nie da się tego połączyć.

Podaj swój VIN bo nie widzę czy podawałeś - wszystko stanie się jasne (albo i nie, jak ktoś poprzerabiał samochód).

Podsumowując - ustawiasz sobie światła poprawnie i tyle. Masz je ustawione ale nie masz korekty ustawienia zależnie od obciążenia samochodu. Za wiele nie zdziałasz.
harley
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2012, o 18:48
Lokalizacja: Zelów,Wrocław

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: harley »

no to juz coś rozumie ..;-)
dobra to ja mam pozycje 1 bo mam przy światłach to pokrętło 0,1,2..3
VIN:WDB2100071A803021
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: benha »

Tylko jakim cudem jeśli jest sterowanie elektryczne, jest tam halogen? Jeśli był tam ksenon to, żeby zrobić przekładkę na halogeny trzeba było zmienić lampy, włącznik i kto by się bawił z ciągnięciem podciśnienia. Ew, że ktoś wsadził do lamp ksenonowych halogen? Widziałem już kilka tak przerobionych lamp.
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: rr6 »

benha pisze:Tylko jakim cudem jeśli jest sterowanie elektryczne, jest tam halogen? Jeśli był tam ksenon to, żeby zrobić przekładkę na halogeny trzeba było zmienić lampy, włącznik i kto by się bawił z ciągnięciem podciśnienia. Ew, że ktoś wsadził do lamp ksenonowych halogen? Widziałem już kilka tak przerobionych lamp.
Z VINu i włącznika świateł wynika że nie miał ksenonów. Więc możliwe, że przeróbka.
Działało to elektryczne sterowanie? Bo wątpię, żeby dało się je pożenić z ręcznym regulatorem?
harley
Posty: 21
Rejestracja: 8 maja 2012, o 18:48
Lokalizacja: Zelów,Wrocław

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: harley »

No dobra to było tak...kupiłem go od gościa który wstawił jakieś przetwornice lezeały pod maską zaraz za lampami no i dawały światła jak te xsenony chyba tylko przy pierwszej kontroli policjant kazał mi to porozczepiać i wsadzić zwykłe zarówki.Swiatło było rozrzucone bo i swieciło we wszystkie strony swiata a powinno być skupione do pewnej wysokości.No i tak zrobiłem jezdziłem tak 3 lata az mi te klosze z rzułkły ze wieczorową porą to ja nic na drodze nie widziałem.Wyczytałem o tych DEPO na forum i kupiłem od gościa bo tanie ale widze ze chyba mają defekt własnie w postaci ustawienia wysokości bol lewa strona wali w góre bardzo.Pokreto wczesniej nie wiem czy działało bo nie musiałem nic zmieniać teraz próbuje i nic sie nie dzieje...dlatego pisze tutaj bo mozliwe ze jest jakieś reczne ustawienie w samej tej lampie czy cos no nie wiem juz sam co robić
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ustawienie wysokości lamp

Post autor: tonidriver »

Pewnie trzeba reflektor rozebrać bo regulacja z gwintu zeskoczyła lub coś pękło.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości