Brak prądu, a lampki sufitowe świecą.

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

jimmson
Posty: 39
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:43
Lokalizacja: Koszalin

Brak prądu, a lampki sufitowe świecą.

Post autor: jimmson »

Witam,
Kilka tygodni temu zabrałem się za wymianę progów. Na początku wyjąłem fotele, wykładzinę. Następnie wyciągnąłem akumulator. Wszystkie wiązki i kabelki nie zostały odpięte oraz zostały podwieszone aby nie oberwały fleksem. Po kilku tygodniach żmudnej pracy zakończono wymianę progów. Przyszła pora na odpalenie samochodu. Tak więc aku został podłączony. Zaświeciły się lampki sufitowe. Zawsze po otwarciu drzwi świeciły się zegary, a teraz nie. To mnie zaniepokoiło. Po włożeniu kluczyka brak reakcji. Światła drogowe, mijania, kierunkowskazy, awaryjne, klakson, radio, ogrzewanie nie działa. Nie zapalają się nawet zegary. Jedyny prąd jaki jest to w lampkach na suficie. Dodam, że żadne kostki itp nie zostały odłączone. W czym tkwi problem? Jakiś "główny" bezpiecznik? Może coś z komputerem? Właśnie wróciłem z garażu, przeglądam internet i nic nie mogę znaleźć. Posprawdzałem połączenia kabli(jest ich od zajobu). Zastanawiają mnie odłączone kostki zaraz przy skrzyni biegu(automat). Nie przypominam sobie, abym je odłączał. Przeszukałem okolice i nie widzę miejsca żeby je wpiąć. Ktoś miał podobny problem? Najbardziej mnie zastanawia dlaczego coś się stało skoro odłączony został tylko akumulator (na ok miesiąc). Akumulator został naładowany przed podłączeniem. Przed wymianą progów wszystko było okej.
Czyli podsumowując:
-prąd jest tylko w lampkach sufitowych;
-brak prądu wszędzie poza lampkami.
Bardzo będę wdzięczny za porady :)

W210 2.2D 1997r., automat, sedan.
Była w202 Ce 1.8 El Pi Dżii

Jest w210 E 2.2 D, a w stajni 95 Qni! I Lukasek
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Brak prądu, a lampki sufitowe świecą.

Post autor: kmtaxi »

Sprawdzić moduł zasilania (ten z bezpiecznikami w skrzynce z komputerami) w komorze silnikowej, oraz połączenie kabla plusowego obok pedału gazu na ścianie grodziowej.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
jimmson
Posty: 39
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: Brak prądu, a lampki sufitowe świecą.

Post autor: jimmson »

Dokładnie to zrobię jak wrócę z pracy. Dodam, że robiłem razem ze szwagrem i on odłączył ten kabel pod pedałem gazu (przed chwilą się dowiedziałem). Ciekawe czy dobrze dokręcił. Mam nadzieję, że to będzie przyczyną:)
Była w202 Ce 1.8 El Pi Dżii

Jest w210 E 2.2 D, a w stajni 95 Qni! I Lukasek
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak prądu, a lampki sufitowe świecą.

Post autor: yellowstone2012 »

jimmson pisze:Dodam, że robiłem razem ze szwagrem )
To juz taki urok tego auta :)
jimmson
Posty: 39
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: Brak prądu, a lampki sufitowe świecą.

Post autor: jimmson »

Sprawdziłem połączenie pod pedałem gazu. Okazało się, że było pod śrubą pełno piachu i innego syfu. Po przedmuchaniu i porządnym przymocowaniu klem auto odpaliło od strzała. Stał nie odpalany przez ponad miesiąc. Dzięki wielkie.
Była w202 Ce 1.8 El Pi Dżii

Jest w210 E 2.2 D, a w stajni 95 Qni! I Lukasek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości