Brak kierunkowskazów, wycieraczek, świateł drogowych

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Hesse
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2018, o 01:48

Brak kierunkowskazów, wycieraczek, świateł drogowych

Post autor: Hesse »

Witam, mam dość nieciekawy problem.
Jadąc dziś wieczorem chciałem mignąć długimi, po pociągnięciu do siebie przełącznika kierunkowskazów nagle wyłączyło się radio (dziwne ale tak było) i przestały działać wszystkie funkcje przełącznika tj. kierunki, wycieraczki i długie. Samochód kupiłem niedawno i poprzedni właściciel informował mnie że miał problem z tym przełącznikiem, podobno wymieniał go ale nie w nim leżała wina. Tak czy owak do tej pory nie działało jedynie włączenie świateł drogowych na stałe (od siebie).
Światła awaryjne działają normalnie. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki.
Rok 1998 silnik 4.3, avangarde
Ma ktoś pomysł jak temu zaradzić?
Pozdrawiam.

Edit
Dziś sprawdziłem dalej i przestał działać również spryskiwacz lamp, oraz podgrzewanie siedzeń (po chwili diody na włączniku podgrzewania zaczynają migać).

Edit2
Udało mi sie doprowadzić do sytuacji że działają kierunki, wycieraczka, fotele i spryskiwacz ale jak tylko ruszę dźwignią długich to wszytko przestaje działać do momentu ponownego uruchomienia auta.
Awatar użytkownika
Dobrodziej_1983
Posty: 593
Rejestracja: 20 lis 2016, o 02:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brak kierunkowskazów, wycieraczek, świateł drogowych

Post autor: Dobrodziej_1983 »

Wygląda na zwarcie, rozbierz wszystko i złóż porządnie do kupy. Manetki ma dwa piny w obudowie i tam może nie być mocno osadzone. Sprawdź wszystko.
WDB2100171A513939 e290td - classic - sedan - manual -1997r. 160km/400NM
Hesse
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2018, o 01:48

Re: Brak kierunkowskazów, wycieraczek, świateł drogowych

Post autor: Hesse »

Zdjąłem kierownicę i wszystko wyglądało na dobrze wpięte. Poza tym wszytko znów przestało działać. Oprócz funkcji które obsługuje manetka kierunków nie działa również podgrzewanie foteli, spryskiwacz lamp i radio. Moze to miec związek z modułem komfortu?
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Brak kierunkowskazów, wycieraczek, świateł drogowych

Post autor: kmtaxi »

Tam może tkwić problem, poczytaj: silnik-f23/ets-epc-2-9td-t23375.html
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Awatar użytkownika
Dobrodziej_1983
Posty: 593
Rejestracja: 20 lis 2016, o 02:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brak kierunkowskazów, wycieraczek, świateł drogowych

Post autor: Dobrodziej_1983 »

Hesse pisze: 28 paź 2018, o 15:46 Zdjąłem kierownicę i wszystko wyglądało na dobrze wpięte. Poza tym wszytko znów przestało działać. Oprócz funkcji które obsługuje manetka kierunków nie działa również podgrzewanie foteli, spryskiwacz lamp i radio. Moze to miec związek z modułem komfortu?
Mi też zdarzały się podobne figle, coś może nie stykać w bezpiecznikach lub modułach. Moduł SAM też może być przyczyną.
WDB2100171A513939 e290td - classic - sedan - manual -1997r. 160km/400NM
Hesse
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2018, o 01:48

Re: Brak kierunkowskazów, wycieraczek, świateł drogowych

Post autor: Hesse »

Rozwiązałem problem. Winowajcą były zaśniedziałe styki zasilania w stacyjce. Po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości