TRZĘSIE BUDĄ

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

VYSOL
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2019, o 19:33

TRZĘSIE BUDĄ

Post autor: VYSOL »

HEJ! Mam mercedesa s210 3.2 benzyna 4 matic po lifciez końca 1999 roku.
Od pewnego czasu po przekroczeniu ok 140 km/h całe auto wpada w wibracje bardzo nieprzyjemne. Drgania te na zmianę nasilają się i słabną nasilają itd. Jak namierzyć problem? Nie są to koła bo to trzeci próbowany komplet. Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: TRZĘSIE BUDĄ

Post autor: rr6 »

VYSOL pisze: 20 sie 2019, o 19:23 HEJ! Mam mercedesa s210 3.2 benzyna 4 matic po lifciez końca 1999 roku.
Od pewnego czasu po przekroczeniu ok 140 km/h całe auto wpada w wibracje bardzo nieprzyjemne. Drgania te na zmianę nasilają się i słabną nasilają itd. Jak namierzyć problem? Nie są to koła bo to trzeci próbowany komplet. Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam serdecznie!
Walczyłem z wibracjami przy pewnej prędkości. Długo walczyłem. W najgorszym momencie wibracje były tak duże, że nie dało się jechać. Ja miałem początkowo w zakresie 110-120 i potem ponad 160, a po zmianie kół przeniosło się na 140 i więcej.

Po kolei - zmiany kół - nie pomogły. Okazało się, że miałem dwa komplety kół źle wyważone, do tego w jednym krzywą felgę (czego nie zauważył dwukrotnie inny wyważający............). Rozwiązanie tego problemu znacznie zmniejszyło wibracje, ale nie do końca.

Druga sprawa - amortyzatory z tyłu (ale przód też warto sprawdzić). Miałem je w bardzo słabym stanie. Po ich wymianie wibracje ustąpiły całkowicie! Na stacji diagnostycznej jeszcze przechodziły ale w rzeczywistości były już zbyt słabe. Czuć to dobrze było przy wietrze bocznym.

Co prawda u nie te rzeczy nie stanowiły problemu ale to też pochodne wibracji do sprawdzenia jeśli powyższe zawiedzie:

- tuleje tylnego wózka i inne elementy gumowo-metalowe.
- wał napędowy i w szczególności jego podpora (wał ma znaczniki zrobione farbą jak jest wyważony, czasami ktoś źle coś poskłada i trzęsie).
- tarcze hamulcowe (tak, nie tylko przy hamowaniu mogą stanowić problem).



I uzupełnij post w powitalni.
VYSOL
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2019, o 19:33

Re: TRZĘSIE BUDĄ

Post autor: VYSOL »

Amorki chyba nie bo mam nivo. Resztę muszę sprawdzić. Dzięki za pomoc.
romek61
Doradca VIP
Posty: 1131
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:18
Lokalizacja: tychy

Re: TRZĘSIE BUDĄ

Post autor: romek61 »

A może gruszki padły.
S210 E300 TD automat 1998 r
WDB2102251A584732
_______________________________________
KENDZIOR_2008
Posty: 59
Rejestracja: 16 lip 2018, o 14:29
Lokalizacja: Wawa

Re: TRZĘSIE BUDĄ

Post autor: KENDZIOR_2008 »

Spróbuj jeszcze wał i podporę bo tu też coś może być przyczyną.Ja tak miałem.
TWARDY :ok:
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: TRZĘSIE BUDĄ

Post autor: mesio14 »

Na lato zdejmnij budę i nie bedzie trzęsło , a zimą wolniej się jeżdzi to ,,gut genał'' :hyhy:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości