Katalizatory wydech Mercedes E280 v6

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Cholinek
Posty: 8
Rejestracja: 4 maja 2017, o 14:18
Lokalizacja: Lubelskie

Katalizatory wydech Mercedes E280 v6

Post autor: Cholinek »

Witam serdecznie.! Przepraszam że temat jest wałkowany ale niestety nie znalazłem informacji które by mi pomogły. :niepewny: O tuż mam problem z wydechem a dokładniej z Katalizatorami posiadam Mercedesa E280 v6 w którym jest ich 4 sztuki niestety 2 z nich dokładniej pierwszy i drugi z prawej strony się rozpadły ich resztki powpadały w tłumik środkowy można łatwo się domyśleć co się dzieje, na biegu jałowym jest istna masakra słychać jak by ktoś powrzucał śrubki do wydechu :( , No niestety chcąc nie chcąc muszę coś z tym zrobić zamierzam wyciąć całkowicie katalizatory i wydech środkowy abym nie miał już z tym problemu. i tu moje pytanie

Czy ktoś robił coś takiego przy tym silniku i mógł by mi doradzić .?

Myślałem nad wstawieniem 2 strumienic czy to rozwiąże problem z sondami czy trzeba jeszcze adaptery pod sondy .?

W samochodzie jest 4 sondy oczywiście chciałbym aby mi się nie palił check i aby wszystko było okej. :D

Bardzo proszę o pomoc.!
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalizatory wydech Mercedes E280 v6

Post autor: rr6 »

Cholinek pisze:Witam serdecznie.! Przepraszam że temat jest wałkowany ale niestety nie znalazłem informacji które by mi pomogły. :niepewny: O tuż mam problem z wydechem a dokładniej z Katalizatorami posiadam Mercedesa E280 v6 w którym jest ich 4 sztuki niestety 2 z nich dokładniej pierwszy i drugi z prawej strony się rozpadły ich resztki powpadały w tłumik środkowy można łatwo się domyśleć co się dzieje, na biegu jałowym jest istna masakra słychać jak by ktoś powrzucał śrubki do wydechu :( , No niestety chcąc nie chcąc muszę coś z tym zrobić zamierzam wyciąć całkowicie katalizatory i wydech środkowy abym nie miał już z tym problemu. i tu moje pytanie

Czy ktoś robił coś takiego przy tym silniku i mógł by mi doradzić .?

Myślałem nad wstawieniem 2 strumienic czy to rozwiąże problem z sondami czy trzeba jeszcze adaptery pod sondy .?

W samochodzie jest 4 sondy oczywiście chciałbym aby mi się nie palił check i aby wszystko było okej. :D

Bardzo proszę o pomoc.!
Mając podobny problem (u mnie pokruszyły się oba wtórne katalizatory) wymieniłem je na zamienniki. Tanio niestety nie jest. Oczywiście najbardziej optymalnie byłoby wymienić całość - część zamienna występuje jako rura z dwoma katalizatorami ale dostępność jest słaba i cena zabija - 1400-1700zł. Biorąc pod uwagę, że trzeba dwie takie rury to już 1/3 wartości przeciętnego W210....

Jako zamienniki dla wtórnych idealnie nadają się Magnaflow 99205 (ceny od 500 do 600zł), nie wiem jak sprawdzą się na pierwotnych ale u mnie po ich zainstalowaniu bardzo dobrze wypadł pomiar spalin więc zakładam, że też będą ok.

Co do Twojego pomysłu z wycięciem to szczerze mówiąc bez adapterów to się nie obędzie. Ale pamiętaj, że adaptery to trochę takie rozwiązanie eksperymentalne, często trzeba poprawiać, dawać dłuższe lub "kolanko" a tam jest słabo z miejscem bo jest miska skrzyni. Chyba, że kolanko do przodu dasz.

Obrazek

A tak wyglądają Magnaflow jako wtórne (nie wiem czy się zmieszczą jako pierwotne):

Obrazek

Szczerze mówiąc poszukałbym na Twoim miejscu całego wydechu z jakiegoś rozbieranego anglika. Te wydechy są trwałe więc używanego nie trzeba się bać, a na pewno mniej będzie z tym kombinowania i kosztów ewentualnych poprawek.

Zobacz tutaj, cena wysoka ale na pewno znajdziesz coś taniej.

http://allegro.pl/wydech-tlumik-kataliz ... 11751.html
Cholinek
Posty: 8
Rejestracja: 4 maja 2017, o 14:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Katalizatory wydech Mercedes E280 v6

Post autor: Cholinek »

Bardzo dziękuję za odpowiedź zastanowię się nad tym rozwiązaniem :) Chciałbym wywalić je całkowicie z tegoż to powodu iż jak czasami na zimnym go odpalam puści chmurkę na niebiesko czyli gdzieś olejek podcieka prawdopodobnie. Koszt katalizatorów spory a niestety nie chciałbym aby mi się to powtórzyło . :)
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalizatory wydech Mercedes E280 v6

Post autor: rr6 »

Cholinek pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedź zastanowię się nad tym rozwiązaniem :) Chciałbym wywalić je całkowicie z tegoż to powodu iż jak czasami na zimnym go odpalam puści chmurkę na niebiesko czyli gdzieś olejek podcieka prawdopodobnie. Koszt katalizatorów spory a niestety nie chciałbym aby mi się to powtórzyło . :)
U mnie się posypały chyba po tym jak wjechałem w głęboką kałużę i je gwałtownie schłodziło, od spalania niewielkich ilości oleju nie powinno nic się stać.

btw. jak na zimnym puszcza chmurkę (czy generalnie po rozruchu) to najczęściej problemem są uszczelniacze zaworowe. Można to naprawić w jakiś sensownych kwotach.
Cholinek
Posty: 8
Rejestracja: 4 maja 2017, o 14:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Katalizatory wydech Mercedes E280 v6

Post autor: Cholinek »

U mnie się posypały chyba po tym jak wjechałem w głęboką kałużę i je gwałtownie schłodziło, od spalania niewielkich ilości oleju nie powinno nic się stać.

btw. jak na zimnym puszcza chmurkę (czy generalnie po rozruchu) to najczęściej problemem są uszczelniacze zaworowe. Można to naprawić w jakiś sensownych kwotach.
Tak tak jak najbardziej najpewniej to jest to :ok: u mnie rozpadł się pierwszy prawy później drugi tak że przypuszczam że wina jednak tego oleju wiem wiem koszt uszczelniaczy do przyjęcia ale na chwilę obecną nie będę się ich czepiał ponieważ pobór oleju jest ok na 14 tys jakiś litr z delikatnie pocącym się uszczelniaczem na wale od strony skrzyni tak że do przyjęcia :D a z wydechem i tak i tak muszę coś zrobić ponieważ druga strona też coś zaczyna brzęczeć tak że tragedia jak jeżdżę po mieście stanę przed przejściem dla pieszych to aż ludzie się patrzą :rotfl:
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalizatory wydech Mercedes E280 v6

Post autor: rr6 »

Cholinek pisze:stanę przed przejściem dla pieszych to aż ludzie się patrzą :rotfl:
znam ten ból ;) Za mną biegali po parkingu, że coś mi się ciągnie pod autem ;)
Cholinek
Posty: 8
Rejestracja: 4 maja 2017, o 14:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Katalizatory wydech Mercedes E280 v6

Post autor: Cholinek »

Hahah.:D U mnie na szczęście słychać najbardziej na postoju :)
Czy ktoś jeszcze się wypowie.?
Może ktoś przerabiał podobnie wydech w swojej Gwieździe i może się podzielić cennymi informacjami .? ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości