2.2D i padnięte świece żarowe

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Kuski
Posty: 21
Rejestracja: 28 mar 2015, o 19:53
Lokalizacja: Dziki Zachód

2.2D i padnięte świece żarowe

Post autor: Kuski »

Witam Panowie. Od jakiegoś czasu podczas odpalania na zimnym silniku w temperaturach oscylujących od 3 stopni samochodem po odpaleniu szarpało, przez krótką chwilę pracował nierówno i po chwili już było dobrze. Oczywiście po odpaleniu nadal świeciła się kontrolka świec zarowych, ktora po chwili gasła, a przy dluzszej trasie raz na godzine na chwile sie zapalala. Oddalem samochod do mechanika. Jeden mechanik powiedział ze w ogole się tego nie podejmie, ponieważ swiece są zapieczone i nie chce ich urwać, z kolei drugi odkrecił trzy i powiedział, że tej jednej nie ma szans odkrecić bez zerwania, a wtedy na 99% pozostanie ściągnięcie glowicy, planowanie i spore koszta. Wymienił te trzy i powiedział, ze powinny mu wystarczyć i bedzie dobrze zimą palił. Moje pytanie brzmi czy rzeczywiscie te trzy świece wystarczą, czy może podjąć ryzyko i próbować wykręcić tą czwartą też? Jakie są Wasze doswiadczenia?
Awatar użytkownika
Dobrodziej_1983
Posty: 593
Rejestracja: 20 lis 2016, o 02:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 2.2D i padnięte świece żarowe

Post autor: Dobrodziej_1983 »

Moim zdaniem powinno się wymieniać komplet, przed wymianą dobrze ze dwa dni wcześniej psikać penetratorem co jakiś czas. Pierwszy mechanik bohater, brawo.. Drugi sam powinien to wiedzieć że warto psikać a nie kręcić na sucho..
Edit: szukaj warsztatu który ma sprzęt do ukreconych świec w razie takiej potrzeby, nie będzie trzeba napewno ściągać głowicy.
WDB2100171A513939 e290td - classic - sedan - manual -1997r. 160km/400NM
Krzychotnik
Posty: 93
Rejestracja: 7 lip 2014, o 18:59
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: 2.2D i padnięte świece żarowe

Post autor: Krzychotnik »

Zagrzej silnik do 80 stopni, potem szybko do garażu. dostań się do niej i powinna się ruszyć, jeśli nie jeździłeś zbyt długo na spalonej świecy. Jeżeli nawet nie drgnie to WD-40 lub inny penetrator, zapsikuj codziennie po jeździe i rób tak ze 4 dni. Bankowo wyjdzie.
WDB2100041A495732 2.2 D Classic - Sprzedany
WDB2110261A229242 3.2 CDI Avantgarde

http://drutbud.pl -- Producent siatki ogrodzeniowej
Awatar użytkownika
kompressor
Posty: 527
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:27
Lokalizacja: Okolice Goleniowa

Re: 2.2D i padnięte świece żarowe

Post autor: kompressor »

Po prostu jedz na warsztat który potrafi wykręcać urwane świece tu nic nie wykombinujesz jak jest zapieczona i nie wyszła a 4 wyszły to się urwie na bank.
Ja w om605 dwa tygodnie podlewałem i nic to nie dało.
Taki urok tych świec cienkich że się ukręcają.
S280 4 Matik
Kozichwost
Posty: 107
Rejestracja: 29 lip 2013, o 09:07
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: 2.2D i padnięte świece żarowe

Post autor: Kozichwost »

Ja świece żarowe wkręcam na smar miedziowy. Zawsze wykręcają się po latach jakby dopiero co były wkręcone
WDB2100171A162249
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości