trzęsie i dymi

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

w21admk
Posty: 10
Rejestracja: 2 paź 2017, o 08:30

trzęsie i dymi

Post autor: w21admk »

W210 320cdi
Jadę sobie autostradą coś w okolice 190-200km/h i po zwolnieniu czuć trzęsienie całego auta.
Na postoju na biegu R, D trzęsie niemiłosiernie, jak przełączę w P, N uspokaja się.
Auto zaczęło też bardziej dymić na siwo, szaro, spaliny mają taki dziwny zapach coś z pogranicza webasto.

Jakie pomysły, gdzie szukać problemu?
S210320cdi
Posty: 27
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:09
Lokalizacja: Dortmund

Re: trzęsie i dymi

Post autor: S210320cdi »

Hej,
mam to właśnie za sobą. Dymienia nie było ale trzęsło jak cholera, najbardziej właśnie po dobrym rozgrzaniu silnika. Najgorzej na R i przyciśniętym hamulcu. U mnie pomogła wymiana poduszek silnika. Samochód jak nowy. Obie dobrej jakości LEMFÖRDER, 20min. pracy jak się ma moźliwość podniesienia samochodu i jednocześnie dźwignięcia silnika ok 5cm.
Pozdrowienia, Romek

VIN WDB2102261A970968
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: trzęsie i dymi

Post autor: rr6 »

w21admk pisze:W210 320cdi
Jadę sobie autostradą coś w okolice 190-200km/h i po zwolnieniu czuć trzęsienie całego auta.
Na postoju na biegu R, D trzęsie niemiłosiernie, jak przełączę w P, N uspokaja się.
Auto zaczęło też bardziej dymić na siwo, szaro, spaliny mają taki dziwny zapach coś z pogranicza webasto.

Jakie pomysły, gdzie szukać problemu?
Te spaliny to domyślam się o co Ci chodzi. Sprawdź płyn chłodzący w zbiorniczku, dodatkowo sprawdź też testerem obecność spalin w płynie. Tester na allegro od 30 do 50zł.

Co do trzęsienia to może być wał (podpora, łączniki) lub tylny wózek (przednie mocowania lub któryś z elementów zawieszenia). Oczywiście może to i być skrzynia ale na razie warto sprawdzić to.

Ewentualnie też dobry pomysł ma S210320cdi odnośnie poduszek silnika, ale wydaje mi się że wtedy by nie ustępowało na N i P.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości