e200 kompresor Brak gazu - brak reakcji na dodawanie gazu

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
maverick200
Posty: 146
Rejestracja: 2 lip 2011, o 13:35
Lokalizacja: PIERDZISZEWO GÓRNE

e200 kompresor Brak gazu - brak reakcji na dodawanie gazu

Post autor: maverick200 »

Witam

miałem dzisiaj przypadek w moim e200 kompresor 186 KM:
A mianowicie... jadę sobie normalnie, po mieście i nagle utrata mocy... Po wciśnięciu pedału gazu - żadnej reakcji...

tylko wolne obroty

Pomyslalem: potencjometr... przelozylem sprawny, no i nic.

Podłączyłem więc kompa i wyszedł taki błąd: P0443 - obwód zaworu sterującego oczyszczaniem układu sterowania EVAP wadliwe działanie

Z tego co poczytałem w necie, to moze być pekniety wezyk cisnieniowy zaworu sterującego tym układem EVAP (opary benzyny)... Albo sam zawór sterujący - tylko gdzie się znajduje?!

od czego zacząć?! co to może być?

[ Dodano: 2012-06-05, 18:52 ]
-Przełożyłem dzisiaj przepustnicę (sprawną) - bez żadnej reakcji

-Przełożyłem ten zawór ciśnieniowy co łączy przewód ze zbiornika (z pojemnika na opary) do przepustnicy - bez żadnej reakcji

-przełożyłem przepływomierz - i nic

-przełożyłem nawet tą przepustnice przy filtrze powietrza - dalej nic

auto nie reaguje na dodawanie gazu, dla mnie to tak, jakby nie dostawał prądu z potencjometru na komputer, co dalej idzie, na przepustnicę...

co z tym fantem można zrobić?!

[ Dodano: 2012-06-05, 18:53 ]
aha, no i sprawdziłem przepustowość węży doprowadzających opary do zaworu (z pochłaniacza) i z pochłaniacza do zbiornika - przepust jest...

[ Dodano: 2012-06-05, 21:42 ]
auto posiada instalkę LPG STAG, na której zrobiłem od listopada 2011 jakieś 50 tys bezproblemowo...

[ Dodano: 2012-06-11, 11:00 ]
Auto zostało podłączone pod StarDiagnozę - wg wskazania kompa błąd pedału gazu (czyli potencjometra)

Potencjometr prawidłowo się zachowuje, podaje prąd, wiązka elektryczna ok, podaje prąd na przepustnicę... - auto dalej nie reaguje na pedał gazu...

po skasowaniu błędu spowrotem wskakuje błąd pedału gazu...
- NIE PISZĘ MODELU MERCEDESA, BO TO SIĘ CAŁY CZAS ZMIENIA
- NIE PISZĘ ILE ICH MIAŁEM, BO BYŚ SIĘ PRZEWRÓCIŁ
- JESTEM FASCYNATEM TEJ MARKI (nie handlarzem) I MIAŁEM ICH DUŻO, A NA TĄ CHWILĘ MAM ICH KILKA
Miko126
Posty: 105
Rejestracja: 28 lut 2011, o 16:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Miko126 »

Nie jestem pewien, ale w mercedesie filtr węglowy jest albo koło prawego nadkola, albo nad bakiem. Moim zdaniem komputer oszalał gdyż albo pomiar oparów jest spieprzony, albo coś nie tak z układem zasilania.
Z błędu wynika że musisz znaleźć filtr węglowy i sprawdzić wszystkie elektroniczne części jego obiegu
Pomogłem? Kliknij.
WDB2102171A477889
Awatar użytkownika
maverick200
Posty: 146
Rejestracja: 2 lip 2011, o 13:35
Lokalizacja: PIERDZISZEWO GÓRNE

Post autor: maverick200 »

w tych czasach (produkcja mojego merola) nie pakowano jeszcze filtrów węglowych :-)

JEST TYLKO POCHŁANIACZ OPARÓW BENZYNY W TYLNYM PRAWYM NADKOLU, GDZIE NIE MA ŻADNEJ ELEKTRONIKI...

przyczyną całej mecyi w moim mietku było spięcie wiązki elektrycznej od pedału gazu (potencjomertu) do komputera, co upaliło końcówkę mocy w komputrze...

spięcie w wiązce spowodowane było wodą znajdującą się na podszybiu po ulewnych deszczach (zapchane odpływy - liście)

naprawa komputera z przesyłką kurierską 500 pln i sprawdzanie, montaż w warsztacie z udziałem "stardat-y" - 200 pln

i wszystko śmiga spowrotem - odpływy odblokowane...

[ Dodano: 2012-07-04, 21:57 ]
maverick200 pisze: montaż w warsztacie z udziałem "stardat-y" - 200 pln
niE stardat-y tylko STARDIAGNOZY :-}
- NIE PISZĘ MODELU MERCEDESA, BO TO SIĘ CAŁY CZAS ZMIENIA
- NIE PISZĘ ILE ICH MIAŁEM, BO BYŚ SIĘ PRZEWRÓCIŁ
- JESTEM FASCYNATEM TEJ MARKI (nie handlarzem) I MIAŁEM ICH DUŻO, A NA TĄ CHWILĘ MAM ICH KILKA
damiann913
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2013, o 15:31
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: damiann913 »

maverick200, Witam
mam takie pytanie dotyczace Pańskiego postu viewtopic.php?t=18755&sid=27502e77f0f90 ... 6546f7ab7b a mianowicie chodzi mi o ten komputer, gdyz mam identyczny problem w moim clk, chciałbym zapytac jaki dokładnie komputer oddał Pan do naprawy bo jak patrzyłem to tych komputerów jest kilka i zastanawiam sie który jest odpowiedzialny za sterowanie silnikiem. o ile to mozliwe prosze o odpowiedz...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

:wstyd:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Awatar użytkownika
maverick200
Posty: 146
Rejestracja: 2 lip 2011, o 13:35
Lokalizacja: PIERDZISZEWO GÓRNE

Post autor: maverick200 »

damiann913, chcesz to ci prześle namiary na p.w do gościa z kalisza, który się tym profesjonalnie zajął...

on ci wszystko wytłumaczy...

ale to chyba był duży komp, chyba siemensa - ale pewny nie jestem...
- NIE PISZĘ MODELU MERCEDESA, BO TO SIĘ CAŁY CZAS ZMIENIA
- NIE PISZĘ ILE ICH MIAŁEM, BO BYŚ SIĘ PRZEWRÓCIŁ
- JESTEM FASCYNATEM TEJ MARKI (nie handlarzem) I MIAŁEM ICH DUŻO, A NA TĄ CHWILĘ MAM ICH KILKA
Paczka22
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2018, o 11:41

Re: e200 kompresor powietrza-wymiana oleju

Post autor: Paczka22 »

Pomóż proszę.

Chciałem zmienić olej sprężarkowy w kompresorze powietrza mojego w210... W serwisie Merca powiedzieli, że mają taki olej - buteleczka 125ml za 312zł :szok: na zamówienie i nie chcieli przez telefon podać jego numeru ani specyfikacji. Czy pomożesz mi dobrać inny tańszy olej? Z tego co wyczytałem dobry jest Acdelco - tu link: https://allegro.pl/oferta/olej-do-kompr ... 7519734691 , ale nie jestem pewny czy mogę go użyć do mojego generała...
Pozdrawiam
Marcin
W210 lift E200 avangarde 2002r.
WDB2100481B279006
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: e200 kompresor powietrza-wymiana oleju

Post autor: rr6 »

Paczka22 pisze: 11 lut 2020, o 18:42 Pomóż proszę.

Chciałem zmienić olej sprężarkowy w kompresorze powietrza mojego w210... W serwisie Merca powiedzieli, że mają taki olej - buteleczka 125ml za 312zł :szok: na zamówienie i nie chcieli przez telefon podać jego numeru ani specyfikacji. Czy pomożesz mi dobrać inny tańszy olej? Z tego co wyczytałem dobry jest Acdelco - tu link: https://allegro.pl/oferta/olej-do-kompr ... 7519734691 , ale nie jestem pewny czy mogę go użyć do mojego generała...
Tu masz numer oleju oryginalnego:

Obrazek

Znalazłem info, że zastąpiono go takim o numerze:

000 989 6201 09


Podobno ten Acdelco to to samo, ale niech ktoś jeszcze potwierdzi:

https://www.pelicanparts.com/More_Info/ ... -01-09-M71
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości