Forum Mercedes E klasa W210

Mercedes klasy E \"Okularnik\" (1995 - 2002)

Teraz jest 26 lip 2017, o 11:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: odp
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 18:54 

Umnie w mojim E300 td kombiaku tesz nieraz tak jest,jerzeli dojerzdzam do głównej drogi przy prędkości 20km/h i dodaje delikatnie gaz tesz odczuwam delikatne szarpniecie.

Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2012, o 10:07 

koledzy podepnę się tutaj. byłem wczoraj pod autem i zauważyłem że ten pręt który wychodzi ze skrzyni biegów i jest połączony po przez tulejkę z jakąś sztywną linką ma straszne luzy i się rusza. i dam se łeb uciąć że widziałem kiedyś na forum opis ze zdjęciami jak tom tulejkę wymienić i nie mogę tego znaleźć.czy był by ktoś tak łaskawy mi podpowiedzieć w którym temacie to był.pamiętam że ta tulejka kosztowała podobno coś koło 2zł.dziękuje.

WDB2100651A838902

Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2012, o 10:48 
Administrator

Pochwały: 6
Mariusz5394, czy jak dostaniesz już któreś ostrzeżenie za to samo co zawsze, czyli nazywanie tematu "odp" i błędy ortograficzne jak u dziecka z zerówki to się nauczysz żeby wreszcie tego nie robić?

PostNapisane: 9 lip 2017, o 14:22 

Witam wszystkich ;). Posiadam e240 po lificie, niestety jest problem z skrzynia przy wysokich obrotach. Jesli wcisne kickdowna skrzynia chodzi płynie tylko przy wysokich obrotach jest takie dziwne szarpniecie jakby przerzucil bieg i szarpnął, co moze być tego przyczyną?

PostNapisane: 9 lip 2017, o 15:02 
Doradca

Pochwały: 33
Gattuso napisał(a):
Witam wszystkich ;). Posiadam e240 po lificie, niestety jest problem z skrzynia przy wysokich obrotach. Jesli wcisne kickdowna skrzynia chodzi płynie tylko przy wysokich obrotach jest takie dziwne szarpniecie jakby przerzucil bieg i szarpnął, co moze być tego przyczyną?

Na każdym biegu? Jak mocno szarpie? Normalne, że kręcony do końca nie zmieni tak łagodnie biegu na przy niskich obrotach, ale szarpać nie powinien. Sprawdź stan oleju, ale co ważne jego kolor i czy nie śmierdzi spalonym.

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

PostNapisane: 10 lip 2017, o 21:45 

Olej jest wymieniony, na niskich obrotach jest ok, a na wysokich jest takie mocne szarpniecie. Najdziwniejsze jest to ze jesli nie wcisne kick downa to nie szarpie przy wysokich obrotach.. Posiadam tez w210 przedlifta 2.0 bene i w tamtym normalnie skrzynia chodzi.. Więc nie wiem co może być przyczyną tych szarpnięć, wiem tylko ze w skrzyni nie bylo magnezu przez pewien czas..

PostNapisane: 17 lip 2017, o 12:09 

Pochwały: 1
Gattuso napisał(a):
Olej jest wymieniony, na niskich obrotach jest ok, a na wysokich jest takie mocne szarpniecie. Najdziwniejsze jest to ze jesli nie wcisne kick downa to nie szarpie przy wysokich obrotach.. Posiadam tez w210 przedlifta 2.0 bene i w tamtym normalnie skrzynia chodzi.. Więc nie wiem co może być przyczyną tych szarpnięć, wiem tylko ze w skrzyni nie bylo magnezu przez pewien czas..

Witam
Słynny Lock up
Pzdr.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 17 lip 2017, o 15:00 

Pochwały: 1
Poczyść za jednym razem N2,N3 napewno zebrało się trochę syfu z braku manesu
Pzdr.

Tytuł: Re:
PostNapisane: 19 lip 2017, o 16:57 

Pochwały: 2
Dafit558 napisał(a):
koledzy podepnę się tutaj. byłem wczoraj pod autem i zauważyłem że ten pręt który wychodzi ze skrzyni biegów i jest połączony po przez tulejkę z jakąś sztywną linką ma straszne luzy i się rusza. i dam se łeb uciąć że widziałem kiedyś na forum opis ze zdjęciami jak tom tulejkę wymienić i nie mogę tego znaleźć.czy był by ktoś tak łaskawy mi podpowiedzieć w którym temacie to był.pamiętam że ta tulejka kosztowała podobno coś koło 2zł.dziękuje.

pręt od wybieraka jak to nazwałeś masz z lewej strony skrzyni stojąc pod autem w kierunku przodu popuść poduszke skrzyni delikatnie odejdzie i bedziesz miał wszystko w zasięgu reki ,na końcach tego pręta masz 2 zawleczki sprężynowe odpinasz i wymieniasz tulejki montarz w odwrotnej kolejnosci :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1