Zawor podcisnienia turbiny

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

JarekRv12
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2020, o 12:22

Zawor podcisnienia turbiny

Post autor: JarekRv12 »

Witam wszystkich jeszcze raz. Od trzech lat jestem posiadaczem MB i wiele razy korzystalem z wiedzy tego forum. Za co serdecznie dziekuje. Dopadl mnie jednak problem, ktorego nie umiem rozwiazac.
Uszkodzil sie alternator tzn. doslownie obcielo kolo pasowe na nim. Kupilem uzywke , a jednoczesnie kiedy auto bylo na warsztacie wymienilem na nowy zawor podcisnienia sterujacy gruszka turbiny. Wymienilem go ot tak bo mialem , auto powiem szczerze kopci na czarno i probowalem juz wszystkiego od A do Z. Pozostal mi tylko ten zawor. Po wymianie wszystkiego odpalilem auto i wchodzi tylko do 3000 obrotow. Powrocilem do starego zaworu i to samo. Auto dymilo ale jezdzilo ok. Teraz problem. Chcialem zrobic diagnostyke SD , ale okazalo sie ze jest problem z komunikacja . Demontujac delikatnie gniazdo niestety czesc kabli wyszla z gniazda. Ale to moze mniejszy problem.
Co moglo byc powodem wejscia auta w tryb awaryjny ? Gruszka na turbinie dziala, jest szczelna. Podlaczalem ja na krotko i jest ok.
Dzieki z gory i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości