Forum Mercedes E klasa W210

Mercedes klasy E \"Okularnik\" (1995 - 2002)

Teraz jest 13 gru 2017, o 15:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 gru 2017, o 09:20 
Doradca

Pochwały: 43
Tak się przyglądam Waszej dyskusji i zastanawiam się dlaczego postrzegacie świat motocykli jakby kończył się na typowych "ścigaczach"? Ja w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że nie zapanuje nad chęcią odkręcania manetki zbyt mocno, więc przesiadłem się na zupełnie inną kategorię motocykli.
Potem ludzie którzy nie znający świata motocykli czytają takie dyskusje jak Wasza i myślą "no tak, to wszystko to dawcy narządów" bo nie zdają sobie sprawy, że ten świat jest pełen maszyn które dają przyjemność nie koniecznie poprzez samą prędkość.
Zobaczcie, to jest ostatnia maszyna jaką jeździłem (w powodów zdrowotnych i finansowych musiałem przestać jeździć kilka lat temu, ale zamierzam wrócić): KLIK
I już człowieka nie kusi, bo powyżej 130km/h urywa łeb ale jak ktoś chce to pomimo wysokiego (bardzo nawet) punktu ciężkości da się tym kłaść aż do "zamknięcia opony" tylko czasami podnóżkami pociągnie. O szaleństwie po mieście też można zapomnieć bo zanim go przełożysz z jednej strony na drugą minie kupa czasu (z wyposażeniem to nawet 350kg), a z sakwami uczy, że nie warto zawsze pchać się między auta. Nowy jest drogi, ale z UK można sprowadzić używany - są tam dość tanie. A i tak jest szybszy od większości "chopperów", no może poza HD CVO, a i na zakręcie i te objedzie.

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

PostNapisane: 7 gru 2017, o 12:56 

Pochwały: 14
Bo o to się wszystko rozbija: klimatu slow and low nie poruszamy bo nie ma czego. Ot, przekombinujesz z gabarytem konia to się koń obali, wstydu ci narobi i jakaś plastikowa owiewka imitująca chrom pęknie. Tu nie ma nad czym dywagować.
Problemem całej branży są idioci dla których liczy się tylko głośno i szybko. Klientela napędzająca branżę używanych (plastikowych) opon po 200 za kpl (kiedy jedna nowa 700 kosztuje) ale przecież jej nie kupi kiedy za GSX-R750 z `96r dał 2500zł. Jedyna modyfikacja to wypatroszenie wydechu kątówką i jeździ to to 10x na godzinę w te i we ftę wkur... ludzi i wszystkie psy w promieniu kilometra.

PostNapisane: 7 gru 2017, o 13:22 
Doradca

Pochwały: 43
Piasek napisał(a):
Problemem całej branży są idioci dla których liczy się tylko głośno i szybko. Klientela napędzająca branżę używanych (plastikowych) opon po 200 za kpl (kiedy jedna nowa 700 kosztuje) ale przecież jej nie kupi kiedy za GSX-R750 z `96r dał 2500zł. Jedyna modyfikacja to wypatroszenie wydechu kątówką i jeździ to to 10x na godzinę w te i we ftę wkur... ludzi i wszystkie psy w promieniu kilometra.

No tak, tylko że tacy w większości przypadków latają bez prawka, często bez OC i bez tablicy, nieraz nawet nie zarejestrowanych wcale motocyklem. Ale o nich jest najgłośniej i potem jest ogólna niechęć do motocyklistów, czego wielokrotnie w życiu doświadczyłem. A tak być nie powinno.

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1