Kupno opon z Allegro.

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Kupno opon z Allegro.

Post autor: tonidriver »

Oczywiście nie wiem co mnie skłoniło i zakupiłem komplet Dębicy. Najnowszy wypust HP2. Parametry z naklejek górna półka. Po założeniu,kilku przekładkach,prostowaniu jednej felgi okazało się,że jedna opona ma delikatne wybrzuszenie (nie widzialne gołym okiem) na bieżniku. Dzwonię do fabryki oczywiście 20 min słucham melodyjki. Dzwonię do typa z allegro to nie odebrał ale wysłał formułkę: Jaki rozmiar opon mam,na którym kole założona opona z którą się coś dzieje,przebieg,model,rocznik auta i jaki silnik ;) Mam odesłać oponę do niego. On odeśle do fabryki,która zbada oponę i podejmie decyzję czy uznać reklamację czy nie. W moim przypadku nie miałem koła zapasowego tylko te pianki itp więc zrobię z tego pełnowymiarowe koło zapasowe a jedną sztukę dokupię u mojego wulkanizatora. Gdybym kupił u niego reklamacja była by uznana w 3 minuty. Zachciało mi się opon z allegro. Poza tym minusem opony o dziwo rewelacja trzymają na mokrym asfalcie.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: fabek »

Za Dębicą akurat nie przepadam, zawsze lipę robili, chociaż nie wiem jak te nowe modele. Z polskich śmiało kupuj Michelina, robią u nas w Olsztynie, wielu znajomych pracuje, mam też kolegę kierownika i opowiadał jakie restrykcje mają co do jakości opon. Nawet jak literka na oznaczeniach krzywo z matrycy się odbije opona jest rozcinana i na śmietnik. Już nie wspominam o guzach czy innych poważnych defektach.

Ps. Spoko sprzedawca, że nie odpowiada za towar tylko powołuje się na fabryke. Podejrzewam, że w Biedronce jak Dębice mieli nie byłoby takich problemów.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: tonidriver »

Na Dębicy nadrukowane Made in Germany ;) Ogólnie dałem ciała bo przy rozmiarze 205 mogłem dołożyć 200 zeta i kupić firmowe opony.
Bobby Peru

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: Bobby Peru »

Dwa razy kupowałem dębice do poprzednich MB i za każdym razem miałem w jednej, dwóch - wybrzuszenia z boku opon.
Zastawiałem się czy nie jest czasem tak, że te odrzucone opony zamiast iść do pocięcia idą na lewo do sprzedaży właśnie na allegro.

Nic nie mam do dębic poza tym że są cholernie głośne ale trzeci raz nie chciałem ryzykować i kupiłem zimówki innego producenta.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: tonidriver »

To samo mi dziś kolega podpowiedział. Na allegro do trzech dobrych dorzucają jedną z odrzutu stąd dobra cena. Nikt przecież nie będzie jednej odsyłał. To tylko domysły ale jak widać sprawdzają się.
Kineskop
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2016, o 10:08
Lokalizacja: Hrubieszków

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: Kineskop »

Potwierdzam. Sam jestem bardzo świeżo po zakupie opon z portalu Allegro. Jedną z opon od razu był wywalił, bo widać, że była fabrycznie uszkodzona. Ale reklamację można złożyć na całe zamówienie a nie tylko na jego część.
Dlatego ja już nigdy więcej nie nabiorę się na promocję kupna opon właśnie z tego typu portalu.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: fabek »

A w Polsce dalej jak w lesie, kupujesz przez internet opony i możesz mieć tylko nadzieje, że nie zostaniesz wykochany w pupę.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
JokeRq1337
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:10

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: JokeRq1337 »

Ja raz kupiłem felgi od "super sprzedawcy", w opisie było napisane proste nigdy nienaprawiane jak nowe !. Pojechałem scześliwy razem z felgami i oponami do wulkanizatora okazało się, że 4 są kwadratowe a dodatkowo dwie spawane :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: rr6 »

Jakoś mnie nie dziwi, że są wałki na allegro. Skoro opony na allegro są tańsze niż gdziekolwiek indziej - przecież taki sprzedawca z allegro nie ma takiego wolumenu obrotów żeby konkurować w zakupie z oponeo czy innymi. A koszty na sztukę może mieć większe. Gdzieś musi znaleźć oszczędności - np. dodając jeden odpad. Pytanie skąd odpad bierze, skoro producent powinien go zutylizować.
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: benha »

Ja kupowałem 4 komplety opon przez allegro i żadnej wtopy nie miałem :P jeden komplet letnich kormoranów 215/55r16, jeden komplet cooperów na zimę 195/65r15, jeden komplet letnich bridgestonów potenza 205/55r16 i zimowe dayton 155/65r13 i wszystkie bez żadnych defektów i z jednych z najtańszych aukcji z tym standardem allegro. Na felgi szło max 35g z tego co pamiętam generalnie jestem zadowolony z allegro i z tego co mi wysłali :]
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Robert gd
VIP
Posty: 472
Rejestracja: 27 maja 2008, o 16:58
Lokalizacja: Gdansk

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: Robert gd »

Kupuje tylko na oponeo , cokolwiek sie dzieje masz 14 dni na zwrot . W czerwcu kupiłem 4 opony , jedna była uszkodzona , nie mogłem odesłać bo poszły na nowe felgi ,a stare z oponami sprzedałem . Przesłali mi 4 nastęne , a 4 z wadliwą zabrał kurier nastepnego dnia , straciłem tylko 100zł na wulkanizacji.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: fabek »

I znowu 4 oponki, 1 felerna. Raczej nie wierzę w przypadki tego typu.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: tonidriver »

Przed chwilą oglądałem opony z przodu i jedna jajowata. Dwie z czterech do śmietnika.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: fabek »

Masakra. Podaj link z allegro, dane sprzedawcy, model opon
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno opon z Allegro.

Post autor: tonidriver »

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości