Forum Mercedes E klasa W210

Mercedes klasy E \"Okularnik\" (1995 - 2002)

Teraz jest 17 paź 2017, o 23:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 paź 2017, o 15:56 

Słowo sie rzekło, to macie za swoje! Jestem.
1. Do benzyniaków Mixolu nie lać, bo i po co? W dieslu smaruje ścieżke paliwową przynajmniej.
2. Czy lac do nowoczesnych diesli z katalizatorem i DPF em?

Ja tam do Stalówki s320/W220 leje ale ma wykastrowany dpf. Ale ostatnio popadłem w niełaske w firmie i wcisnęli mi Insignia 2.0 /140 kucy. Wcześniej śmigałem S320 jako auto służbowe i było bossko!! 3-5 tys km/mc samej radochy. Ale co dobre sie szybko kończy.

Ad rem: czy lać Mixlo do silników z DPF ??
No, jest jaki mądry? [a moze juz było tylko mnie nie było?]

Generalnie przepraszam was stare zbuki za moja zdradę forum 210 ale na pociechę powiem że nie ma mnie na innych forach z gwiazdą.

Hej!

PostNapisane: 11 paź 2017, o 17:32 

baca lepiej opowiadaj jak tam Twoją S-ka się sprawuję :)

Było:
w124 3.0td
w210 2,9td
w210 2,7cdi
w220 3,2cdi
w203 2,7cdi
jest:
w220 3,7 PB

PostNapisane: 11 paź 2017, o 18:34 
Doradca

Pochwały: 39
baca napisał(a):
Ad rem: czy lać Mixlo do silników z DPF ??
No, jest jaki mądry? [a moze juz było tylko mnie nie było?]

Nie lać bo nie jest "niskopopiołowy". Olej silnikowe do DPF są inaczej skomponowane (tzw. low saps). Często odbija się to na gorszych właściwościach samego oleju. Oczywiście są producenci którzy są na tyle pewni swoich silników, że te nie palą oleju ani grama, że nie wymagają tych "niskopopiołowych" (zdaje się mazda jest do diesla taka odważna i pozwala na full saps) ale większość woli dmuchać na zimne i zaleca specjalne oleje.

Skoro te niewielkie ilości spalanego oleju z układu smarowania silnika są w stanie zatkać DPF popiołem to tym bardziej to co się leje do paliwa. Dlatego lejąc "mixol" do silnika z DPF można ten filtr uszkodzić.

Czy są jakieś oleje 2T niskopopiołowe to nie wiem (szukałem 2T low saps i nie znalazłem). Nie widzę sensu ich produkcji (olej niskopopiołowy jest droższy i gorszy) skoro żaden silnik smarowany mieszanką nie ma DPF.
Efekt smarowania układu i czyszczenia można zawsze uzyskać stosując dodatki do paliwa dedykowane do silników z DPF.

Ale tak jak już kiedyś pisałem do silnika bez DPF lub z wymontowanym filtrem, olej 2T można dolać do paliwa. Oczywiście w rozsądnej ilości i może nie koniecznie klasyczny Mixol ale jakiś syntetyczny 2T jak najbardziej. Oleje 2T oprócz tego, że smarują wtryski i pompę mają też właściwości myjące (i to całkiem porządne) dzięki czemu można się pozbyć wielu nierozpuszczalnych samym paliwem nieczystości.

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Strefa czasowa: UTC + 1