Forum Mercedes E klasa W210

Mercedes klasy E \"Okularnik\" (1995 - 2002)

Teraz jest 21 lip 2018, o 04:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 341, 342, 343, 344, 345  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 cze 2018, o 19:52 
Moderator

Pochwały: 8
Jednego widziałem koło mojej firmy w NL z czarno czerwoną flagą za szybą.

PostNapisane: 12 cze 2018, o 21:07 

Pochwały: 20
W znajomej firmie też mają ich kilkunastu, generalnie robią, ale u nas to jest tylko punkt informacyjny jak myknąć dalej. Z 40 jakich mieli zakontraktowanych robi ok 15tu cały czas ale żaden nie dłużej jak 3m-ce i znika (do DE).
No więc jest awaria na zakładzie, stanęła cała linia, jakiś tam wąż pękł a ci z torbami pod bramą i oni idą do domu...
Ale jak to ? gdzie ? do jakiego ?
Zakład stoi oni idą do domu
Kuźwa ale wymiana tego to max 45min i linia rusza dalej
Oni idą do domu...
:)
Kiedyś tam przy wódzie jeden z naszych jak się z nimi integrował to mu powiedzieli ze u nich tak się robi. Awaria na zakładzie - wszyscy zwijkę do domów robią bo dniówkę i tak mają zapłaconą.
A tutaj robią na godziny ale jak jest awaria to i tak mają liczone 6zł/h mimo że siedzą w socjalnym i tv oglądają bo awarię usuwają i zakład idzie dalej bo idzie w trybie ciągłym 24h na 3 zmiany.

Pierwsze jak zaczęli ściągać pracowników z Ukrainy, jeszcze przed inwazją ruskich na krym to przyjeżdżali faktycznie inteligenci, mieli nawet fizyka atomowego, doktora z uniwerku, przyjechał do roboty bo na uniwersytecie zalegali mu za 8m-cy pensji a żyć za coś trzeba. Ale to co teraz zjeżdża do nas do roboty to wypisz-wymaluj polscy arbaiterzy lat `90tych w RFN: 2 dni robił, 4 dni pił... Ci co prawda robią ale odkąd się pojawili w lokalnej Biedronce codziennie opróżniają półki działu monopolowego z najtańszego alkoholu.
Ale dla odmiany zaczynają pojawiać się hindusi: ci znowu nie piją wcale, robią jak roboty ale za to jak zaczynają gotować te swoje cuda (całe żarcie ze sobą i pichcą po swojemu) to tapety ze ścian się rolują :)

PostNapisane: 16 cze 2018, o 20:43 
Moderator

Ruskie już pocztę dronami rozsyłają https://www.youtube.com/watch?v=XIcNSrKw8-0

PostNapisane: 22 cze 2018, o 14:53 
Moderator

https://www.youtube.com/watch?v=87MdEeUl17c

PostNapisane: 22 cze 2018, o 17:14 

W której minucie pokazuje cycki bo nie wiem czy warto oglądać całość ?

PostNapisane: 2 lip 2018, o 19:03 
Moderator

Fantazja

Załączniki:
IMG_1103.JPG
IMG_1103.JPG [ 205.85 KiB | Przeglądane 175 razy ]
PostNapisane: 2 lip 2018, o 19:24 

Lakier Kameleon

PostNapisane: 3 lip 2018, o 21:30 

Pochwały: 1
Dzisiaj miałem grubą akcję na drodze, prawie uczestniczyłem w wypadku, a tak skończyło się jedynie na kolizji. Jechałem drogą wojewódzką, prędkość przelotowa, z naprzeciwka jedzie solówka, nagle huk, widzę że wystrzeliła mu przednia opona od strony kierowcy i momentalnie ściągało go na mój pas, a dokładniej na mnie :przestraszony: Ostro po hamulcach, aż ślady zostały, ale widzę, że przede mną nie przeleci, zjeżdżając na jego pas ryzykowałbym czołówkę, więc odbiłem max do prawej na pobocze, które było bardzo skromne i myślałem, że zaliczę rów. Uderzył mi w bok naczepy, odbijając się od niej, ale na moim tirolocie nie zrobiło to wrażenia i nie wytrąciło go z toru jazdy, a nie ważyłem nawet 20 ton :zdziwko: Jak to się wszystko szybko działo! :orany: Elementy mojej naczepy rozsypały się po drodze. Zatrzymałem się, wysiadam, wszyscy co jechali za mną stoją. Dwóch z osobówek co byli za mną też wyszli i pytają czy nic mi nie jest. Zdziwiło mnie to, bo przecież my tirowcy nie jesteśmy zbyt lubiani :zdziwko: Gość z audi, które miałem za naczepą, mówi że gdyby nie ja to by jego skosił. Całkiem możliwe. Gdybym nie zatrzymał się nieco wcześniej na pauzę, która trwała 48 minut, to może byłaby ofiara śmiertelna, bo za mną były prawie same osobówki :oczami: Pozbierałem co leżało na drodze, potem podszedł do mnie kierowca od wystrzału i też pomógł zbierać. Był nieco poraniony od kawałków szyby, ale nic groźnego. Akurat wydarzyło się to niedaleko miejsca gdzie mamy bazę, więc szefostwo przyjechało na miejsce i wezwali policję by nie mieć problemów z odzyskaniem kasy z ubezpieczenia, a będzie to zapewne kwota 5-cyfrowa. Policja przyjechała, zdjęcia porobili i pozwolili zjechać zestawem by nie blokować pasa. Odstawiliśmy nieco dalej zestaw przy drodze i wróciliśmy osobówką na miejsce kolizji. Gość z solówki nie był w stanie zjechać, bo nie miał zapasu na przód. Po przyjeździe zaczęliśmy szukać kłonicy, której brakowało i znaleźliśmy ją w rowie razem z jedną listwą :rotfl:
Obrazek
Daliśmy radę ją upchnąć w astrze, bo była wygięta zdrowo :D
Obrazek
Tu już leciałem poboczem prawą stroną i nawet słupek przestawiłem nieco w prawo :orany:
Obrazek
Naczepa trochę się potarmosiła :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wszystkie 3 opony popękały z tej strony od uderzenia :zakrecony:
Obrazek
Ładunek w postaci kartonów nieco się uszkodził, ale na rozładunku chyba nie zauważyli, bo nic nie mówili, a przyjechałem inną naczepą, bo zrobiliśmy przeładunek na bazie, gdyż trochę przypałowo było tą uszkodzoną dalej jechać :luka:
Obrazek
Zdziwiło mnie, że dali tamtemu kierowcy mandat 250 zł za spowodowanie kolizji :zdziwko: Ja bym nie przyjął, bo jego winy w tym nie było, a podobno opona była zmieniana jakieś 2 tygodnie wcześniej :oczami:
Byłem w Warszawie i nic złego mnie tam nie spotkało, pomijając stan fuj fuja (toi toi) na terenie firmy gdzie miałem załadunek, bo to przeszło moje wyobrażenie, więc szczegółów wam oszczędzę :szok: Nawet warszawiaki mnie wpuszczały jak chciałem zmienić pas gdy było pełno aut, a taką grubą akcję miałem już w swoich rejonach, dziwne :oczami:
Szkoda, że nie nagrywałem filmu gdy to się działo, to byłoby dobre! :cool:

PostNapisane: 4 lip 2018, o 07:33 

Dobrze że tylko tak. Zmartwienie jedynie dla właściciela ciężarówki bo do czasu naprawy naczepa wyeliminowana z użytku ale i za to ubezpieczalnia zapłaci.

PostNapisane: 4 lip 2018, o 07:49 
Doradca

Pochwały: 60
Szczęście w nieszczęściu. Prawdopodobnie Twoja obecność w tym czasie i w tym miejscu uratowała parę osób. I kierowcę solówki też, bo jakby nie trafił w Ciebie to pewnie rów by zaliczył, a z tym to nigdy nie wiadomo jak się skończy.
Najważniejsze, że nikomu nie stało się nic poważnego, sprzęt zawsze się da naprawić.

Nie wiem czy to kwestia optyki aparatu, ale oprócz opon widzę, że pierwszą oś naczepy też przesunęło?

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

PostNapisane: 4 lip 2018, o 23:42 
Moderator

Dlatego jak jadę tunelem przez Szwajcarię to jestem obesrany po pachy.

PostNapisane: 5 lip 2018, o 08:09 

Pochwały: 5
rr6 napisał(a):
Nie wiem czy to kwestia optyki aparatu, ale oprócz opon widzę, że pierwszą oś naczepy też przesunęło?

Chyba optyka, bo z kolei na zdjęciu wyżej jak popatrzysz na rowerówkę, to wygląda jakby był w kształcie banana :)

Mercedes-Benz S210 E220 CDI 2002r. (VIN: WDB2102061X077003)

PostNapisane: 5 lip 2018, o 19:47 

Pochwały: 1
To klatki z filmu nagrywanego kamerką sportową, więc ujęcia pozaginane :D
Naczepa po uderzeniu wciąż jechała prosto, a póki co ciągam niebieską i dzisiaj taka sytuacja, ładunek do marketu :zdziwko:
Obrazek
Trzeba przyznać, mieli fantazję :)

PostNapisane: 9 lip 2018, o 19:34 
Doradca

Pochwały: 60
Dawno nie było "kombinowanych aut" to podrzucam (akurat dziś trafiłem w necie przypadkiem) - jeden fajny drugi trochę mniej ;)

Obrazek

Obrazek

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

PostNapisane: 9 lip 2018, o 20:05 

Pierwsze okular, drugie W140?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 341, 342, 343, 344, 345  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1