Forum Mercedes E klasa W210

Mercedes klasy E \"Okularnik\" (1995 - 2002)

Teraz jest 24 lip 2017, o 09:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 cze 2017, o 21:57 

Pochwały: 27
Spawałem dzisiaj trochę przy wydechu, były odpięte obie klemy od akumulatora. Przed spawaniem silnik chodził idealnie, po spawaniu nie palił na jeden gar i jak się potem okazało przez 3 cylinder w czasie około 3-5min pracy na wolnych obrotach przeleciało niecałe 1/5 zbiornika benzyny. Z końcówek wydechu benzyna leciała prawie że ciurkiem. Obojętnie czy chodził na benzynie czy na gazie lało cały czas, na gazie pochodził kilkadziesiąt sekund i włącznik gazu zaczął piszczeć i przełączył z powrotem na benzynę. Pomogło wyciągnięcie wtyczki z wtrysku, pozamienianie miejscami świec, kabli i ta która była na 3 cylindrze jeszcze przyklepałem delikatnie(dla pewności zamówiłem już komplet nowych). Wtedy się przełączył na gaz i zaczął pracować na wszystkich cylindrach jednak jak juz złapał zapłon na cylindrze zapaliła się albo wręcz wybuchła benzyna która była w kolektorze i wywaliło uszczelkę z kolektora wydechowego przy 3 cylindrze. Reszta benzyny odparowała, jak pracował silnik to z wydechu kopciło się jak z parowozu, po jego zgaszeniu zresztą też :zdegustowany:. Postukałem po wtrysku trochę większym śrubokrętem, podpiąłem i narazie działa. Macie pomysł co mogło takie coś spowodować? Boję się że znowu się takie coś stanie i będzie klapa na trasie bez narzędzi. Chciałbym uniknąć czegoś takiego w przyszłości...

PostNapisane: 10 cze 2017, o 22:11 
Doradca

Pochwały: 31
benha napisał(a):
Spawałem dzisiaj trochę przy wydechu, były odpięte obie klemy od akumulatora. Przed spawaniem silnik chodził idealnie, po spawaniu nie palił na jeden gar i jak się potem okazało przez 3 cylinder w czasie około 3-5min pracy na wolnych obrotach przeleciało niecałe 1/5 zbiornika benzyny. Z końcówek wydechu benzyna leciała prawie że ciurkiem. Obojętnie czy chodził na benzynie czy na gazie lało cały czas, na gazie pochodził kilkadziesiąt sekund i włącznik gazu zaczął piszczeć i przełączył z powrotem na benzynę. Pomogło wyciągnięcie wtyczki z wtrysku, pozamienianie miejscami świec, kabli i ta która była na 3 cylindrze jeszcze przyklepałem delikatnie(dla pewności zamówiłem już komplet nowych). Wtedy się przełączył na gaz i zaczął pracować na wszystkich cylindrach jednak jak juz złapał zapłon na cylindrze zapaliła się albo wręcz wybuchła benzyna która była w kolektorze i wywaliło uszczelkę z kolektora wydechowego przy 3 cylindrze. Reszta benzyny odparowała, jak pracował silnik to z wydechu kopciło się jak z parowozu, po jego zgaszeniu zresztą też :zdegustowany:. Postukałem po wtrysku trochę większym śrubokrętem, podpiąłem i narazie działa. Macie pomysł co mogło takie coś spowodować? Boję się że znowu się takie coś stanie i będzie klapa na trasie bez narzędzi. Chciałbym uniknąć czegoś takiego w przyszłości...

Cały czas otwarty wtryskiwacz? Ale żeby tyle przeleciało wtryskiem to aż dziwne. Możliwe, że jak spawałeś to poszło uzwojenie na wtryskiwaczu i się nie zamyka i leje ile ile może. Ja bym poszukał nowego wtryskiwacza (albo używki) bo takie lanie może spowodować wiele uszkodzeń.
A na gazie też się lało bo zawiesił się pracując na benzynie i nie mógł się zamknąć.

Obrazek

Numer wtryskiwacza dla Ciebie: A0000788523

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

PostNapisane: 10 cze 2017, o 22:24 

Przed tym była idealnie połowa baku a teraz mam odrobinkę ponad 1/4 Żeby leciało z końcówek to musiało zalać i nasączyć watę w obu tłumikach więc tej benzyny na pewno poszło dużo, jak się delikatnie przygazowało to leciało praktycznie strumieniem. Gdyby uzwojenie było uwalone to by do tej pory nie działał a po tych wszystkich 'zabiegach' zaczął działać i jak sprawdzałem to czas otwarcia wtrysku jest taki sam jak na reszcie wtryskiwaczy. Zobaczę czy po nocy odpali normalnie czy będzie chodzić na 3 garach. Ja bym tego nie łączył raczej ze spawaniem bo klemu były odpięte a masa założona ~20cm od spawanego miejsca na tłumiku i od razu po odpięciu wtyczki elektrycznej od niego przestał lać, po kilku sekundach wskoczył na gaz. Wg mnie to po prostu zbieg okoliczności. Są jakieś inne przyczyny zawieszenia się wtryskiwacza?

PostNapisane: 10 cze 2017, o 22:30 
Doradca

Pochwały: 31
benha napisał(a):
Gdyby uzwojenie było uwalone to by do tej pory nie działał a po tych wszystkich 'zabiegach' zaczął działać i jak sprawdzałem to czas otwarcia wtrysku jest taki sam jak na reszcie wtryskiwaczy. Zobaczę czy po nocy odpali normalnie czy będzie chodzić na 3 garach. Ja bym tego nie łączył raczej ze spawaniem bo klemu były odpięte a masa założona ~20cm od spawanego miejsca na tłumiku. Wg mnie to po prostu zbieg okoliczności. Są jakieś inne przyczyny zawieszenia się wtryskiwacza? Pewnie do pewności i tak wtrysk będzie wymieniony na nowy ale mimo wszystko chciałbym sie dowiedzieć co może powodować takie zachowanie wtrysku

Może zawiesił się nie od uszkodzenia uzwojenia, a mechanicznie? Rozumiem, że masę miałeś blisko spawanego miejsca, ale sam pamiętam jak spawając płot ze znajomym popaliłem kłódki samozatrzaskowe (a dokładnie sprężyny w nich) więc dla chcącego nic trudnego ;)
Może "za mocno" go otworzyło i tak został aż się odblokował.
Tak czy inaczej po opisanych przez Ciebie objawach obstawiał bym na pewno wtrysk, ewentualnie zwarcie na przewodzie do niego biegnącym. Ale raczej na pewno nie komp czy coś innego.

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

PostNapisane: 10 cze 2017, o 22:37 

Jeśli jutro odpali normalnie to wleje mu do zbiornika tego oczyszczacza do układu wtryskowego. Jak miałem vw to mu pomogło, może pomoże i tutaj. Jak się powtórzy takie coś to na pewno nie będę więcej z tym kombinować tylko poszukam nowej sztuki.

Auto normalnie odpaliło ale mimo wszystko wymieniłem ten wtryskiwacz na nowy. Chcę uniknąć niezaplanowanego postoju

Strefa czasowa: UTC + 1